ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ERASMUS+ ΑΠΟ ΤΟΝ THOMAS TOPS (REGENSBURG) ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α. - [4 & 6/03/2024]

Thursday 29 Φεβρουαρίου 2024

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS+ του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) και του Τμήματος Θεολογίας, ο Dr. Thomas Tops, Επιστημονικός Συνεργάτης στην έδρα Καινής Διαθήκης της Καθολικής Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Regensburg, θα παραδώσει δύο διαλέξεις στη Θεολογική Σχολή Αθηνών (Πανεπιστημιούπολη, Άνω Ιλίσια 157 72, Αθήνα), στην αγγλική γλώσσα, σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Δευτέρα 4 Μαρτίου, 09:30 - 11:00,  Γ' Αίθουσα, θέμα:  Anti-Judaism in the Gospel of John
στο πλαίσιο του προπτυχιακού μαθήματος του Καθηγητή Χρ. Καρακόλη «Ερμηνεία του κατά Ιωάννην Ευαγγελίου».

Τετάρτη 6 Μαρτίου, 16:00 - 18:00, Γ' Αίθουσα, θέμα:  Creation and Gender Constructions in 1 Cor 11:2-16
στο πλαίσιο του μεταπτυχιακού μαθήματος του Καθηγητή Χρ. Καρακόλη «Μεθοδολογία της Επιστήμης της Καινής Διαθήκης».

- Αφίσα

- Πληροφορίες: chkarakol[at]theol.uoa[dot]gr